http://www.petproductnews.com/News/2...ntest-Winners/

Use the link above to see pictures, otherwise list of winners........

Category winners were:
Tom Mclaughlin Super Jackpot
1st: Yumiko Nakamura

2nd: Clayton Muniz

3rd: Christie Henriksen

4th: Gabriel Feitosa

​5th: Momoko Hatakeyama

6th: Nicholas Waters

7th: Michelle Breen

8th: Michelle Skinner

9th: Victor Rosado

​10th: Sandra Montoya

Rescue Rodeo
1st: Justin Roy, Healthy Spot

2nd: Jenni Rauch, Canine Concepts

3rd: Yufei Hu, Zoomzoom Groom

4th: Dawn Lutz, Ola Puppy Dog Grooming and Doggie Daycare

5th: Rianon Salameh, The Ark Pet Salon

Sporting Breeds – Group
1st: Victor Rosado, Edugroom

2nd: Michele Breen, Best in Show Grooming

3rd: Madeline Rothwell, Mad About Dogs

Sporting Breeds – Open
1st: Victor Rosado, Edugroom

2nd: Michele Breen, Best in Show Grooming

3rd: Carol Hoover, 1958

Sporting Breeds – Intermediate
1st: Madeline Rothwell, Mad About Dogs

2nd: Cindy Reyes, Healthy Spot

3rd: Rebecca Bradford, Healthy Spot

Sporting Breeds – Entry
1st: Chris Zepeda, Healthy Spot

2nd: Ashley Beltz, PetSmart

Mixed Salon Styling – Open
Best International Competitor: Jackie Boulton, Jackie’s Animal Services Ltd.

1st: Catherine Opson, Cat Opson Grooming

2nd: Jackie Boulton, Jackie’s Animal Services Ltd.

3rd: Miki Takagi, TALLTREE/Plantage Inc.

Mixed Salon Styling – Intermediate
1st: Momoko Hatakeyama, Scah Pet Salon

2nd: Karina Pasillas, Associacion Meicana de Estilistas Caninos Profesionales

3rd: Madeline Rothwell, Mad About Dogs

Mixed Salon Styling – Entry
1st: Shiho Nakamura, Plantage Inc.

2nd: Pompeya Hernandez, Associacion Meicana de Estilistas Caninos Profesionales

3rd: Teresa Hollech, Petsmart

1st Timer: Shiho Nakamura, Plantage Inc.

Wire Coats – Group
1st: Victor Rosado, Edugroom

2nd: Susan Hatch, Fancy Paws

3rd: Cindy Reyes, Healthy Spot

Wire Coats – Open
Best International Competitor: Jovi Wagner, Churchill Dog Groomers

1st: Victor Rosado, Edugroom

2nd: Saul Romero, Estilistas Caninos Profesionales AC

3rd: Jovi Wagner, Churchill Dog Groomers

Wire Coats – Intermediate
1st: Azareth Cantu, Estilistas Caninos Profesionales AC

2nd: Cindy Reyes, Healthy Spot

3rd: Diana Galvez, Estilistas Caninos Profesionales AC

Wire Coats – Entry
1st: Teresa Espino, Estilistas Caninos Profesionales AC

2nd: Pamela Holt, Awesome Paws

3rd: Chris Zepeda, Healthy Spot

1st Timer: Teresa Espino, Estilistas Caninos Profesionales AC

Best Poodle Lineup
1st: Michelle Breen, Standard Poodle

2nd: Jackie Boulton, Mini Poodle

3rd: Catherine Opson, Mini Poodle

Small Poodle – Group
1st: Michelle Breen, Best In Show Grooming

2nd: Jackie Boulton, Jackie’s Animal Services Ltd.

3rd: Kristina Melnik, Mucky Pups

Small Poodle – Open
Best International Competitor: Jackie Boulton, Jackie’s Animal Services Ltd.

1st: Michelle Breen, Best In Show Grooming

2nd: Jackie Boulton, Jackie’s Animal Services Ltd.

3rd: Kristina Melnik, Mucky Pups

Small Poodle – Intermediate
1st: Momoko Hatakeyama, Scah Pet Salon

2nd: Shelia Pirrone, PetSmart

3rd: Makiko Tatsuno, Dog Salon Blanc

Small Poodle – Entry
1st: Shiho Nakamura, Plantage Inc.

2nd: Ashley Beltz, PetSmart

3rd: Naoko Saito, Mu Luna

1st Timer: Shiho Nakamura, Plantage Inc.

Large Poodle – Open
Best International Competitor: Priscilla Siuffe, Pet Shop

1st: Catherine Opson, Cat Opson Grooming

2nd: Blake Hernandez, Dirty Dogs

3rd: Karen Tucker, Wagmore

Large Poodle – Intermediate
1st: Amy Box, A Box of Barks

2nd: Elizabeth Gibbs, Gimmie A Bark

3rd: Azareth Cantu, Association Meicana de Estilistas Caninos Profesionales AC

Large Poodle – Entry
1st: Wooyoung Jeon, Pawradise Grooming

2nd: Klaudia Pierowski, Canine Culture Grooming Studio

3rd: Mary Rodriguez, Poodle Shop

1st Timer: Morgan Elliott, Morgan Ann’s Mobile Grooming

All Other Purebreds – Group
1st: Victor Rosado, Edugroom

​2nd: Susan Hatch, Fancy Paws

3rd: Cindy Reyes, Healthy Spot

All Other Purebreds – Open
Best International Competitor: Miki Takagi, TALLTREE/Plantage Inc.

1st: Miki Takagi, TALLTREE/Plantage Inc.

2nd: Michelle Skinner, Elite Dog Spaw

3rd: Sarah Odette Genova

All Other Purebreds – Intermediate
1st: Elizabeth Gibbs, Gimmie A Bark

2nd: Erin Fogg, Coats & Tails

3rd: Rebecca Bradford, Healthy Spot

All Other Purebreds – Entry
1st: Ja Yeon Kim, Pawradise Grooming

2nd: Nicole Brillhart, Ambers Luxury Pet Hotel and Spa

3rd: Jaime Battaglia, PetSmart

Creative Entry
1st: Mengqi Xu NGKC, Lion Dancing

2nd: Lingxiao Dong, NGKC

​3rd: Elizabeth Byers, God’s Creatures Grooming

Creative Open
1st: Sandy Hartness, Sandy Paws Pet Grooming

2nd: Milena Kon, Driving Me Knots LLC

3rd: Cindy Oliver, The Rollin' Doghouse